TR | EN

Firma Profili

Firma Profili

NOKSEL, 1987 yılında yurt içi ve yurt dışındaki petrol, doğal gaz ve su nakil hatları ile diğer çeşitli endüstriler için spiral kaynaklı çelik boru imalatı yapmak üzere kurulmuştur. 

NOKSEL, üretim faaliyetlerine ilk olarak 1988 yılında İskenderun’da başlamış ve akabinde ikinci üretim fabrikasını 1997 yılında Sakarya’nın Hendek ilçesinde faaliyete geçirmiştir. Böylece NOKSEL, her iki fabrikasında üretim hattı sayısını beşe, üretim kapasitesini ise yılda 350.000 tona yükseltmiştir. Her iki tesiste de, API 5 L şartnamesi ve EN 10208-2 standartı ile tam uyum çerçevesinde, 26 mm et kalınlığı ve 3.048 mm çapa kadar spiral kaynaklı çelik boru imalatı yapılmaktadır.

2001 yılında NOKSEL’in ürün gamı, genel inşaat, otomotiv ve mobilya endüstrilerine yönelik, ebatları 10x10 mm - 130x130 mm ve 0,5” – 6” arasında değişen boyuna kaynaklı çelik boru ve profiller ile zenginleştirilmiştir. Söz konusu ürünler 450.000 ton yıllık üretim kapasitesiyle, şirketin Hendek tesislerinde dokuz üretim hattında imal edilmektedir.

NOKSEL, Avrupa pazarlarında daha iyi bir performans göstermek amacıyla, 2008 yılında İspanya’da NOKSEL Espana S.A firmasını kurmuştur. Bu yatırım vasıtasıyla NOKSEL, İspanya’da yıllık 150.000 ton kapasiteli yeni bir spiral boru üretim fabrikasını bünyesine katmıştır.

Çalışma hayatında üstün performans anlayışından asla ödün vermeyen NOKSEL, kalite politika ve ilkelerinin tüm ulusal ve uluslararası düzenleme ve standartlarla tam uyum içinde olması konusunda sürekli büyük çaba göstermektedir. Bilgi yönetimini en üst seviyeye çıkarmak üzere NOKSEL, 2005 yılından bu yana kendi operasyonlarında ve yönetim bilgi sistemlerinde SAP sistemini kullanmaktadır.

Başarılı uygulamaları sayesinde NOKSEL halen; ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Sertifikası, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası, ISO/TS 29001 Petrol ve Gaz Endüstrileri Özel Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası, API 5L: API (Amerikan Petrol Enstitüsü) Monogram Kullanım Yetki Belgesi ve API Q1: Özel API (Amerikan Petrol Endüstrisi) Ürünleri Kalite Yönetim Sistemi Sertifikalarına sahip bulunmaktadır.

Eğitimli ve deneyimli personeli, modern ve donanımlı tesisleri ve geniş ürün yelpazesi sayesinde NOKSEL’in hedefi sahip olduğu güç ve dinamizme odaklanarak önümüzdeki dönemde de büyümeyi sürdürmek ve daima sektörünün öncü ve lider firması olmaktır.

 

  Tüm Hakları Saklıdır Noksel Çelik Boru San. A.Ş. 2013 
 Noksel Çelik Boru Sanayi A.Ş